Program

17.2.2019Útěk do budoucnosti

Festival Severská filmová zima


Útěk do budoucnosti


Drama / Komedie, Švédsko, 2016, 99 min, české a anglické titulky


Režie: Ulf Malmros, Jaana Fomin


Výlet v čase v letech 1973 a 2016 ve Stockholmu s Henrikem Dorsinem a Johanem Ulvesonem. Svante žije ve Stockholmu v roce 1973. Má neléčitelnou srdeční chorobu. Jedné noci se z ničeho nic objeví podivný vlak a odveze jej do roku 2016. Zde se setkává s Elsou. Společně musí řešit zdravotní problém, kterým trpí Svante. Zároveň je třeba vymyslet, jak společně žít, přestože pocházejí ze dvou různých období.

Začátek: 18:00 Vstupné: 100 Kč / 80 Kč (studenti, senioři)

17.2.2019Kyselé Vánoce

Festival Severská filmová zima


Kyselé Vánoce


Komedie / Drama, Švédsko, 2015, 104 min, české a anglické titulky


Režie: Helena Bergström


Simon a Oscar jsou už tři roky spolu. Teď koupili dům spolu se svou společnou přítelkyní Cissi, která čeká s jedním z nich dítě. Chtějí to oznámit svým rodinám. A kdy je na to ten nejlepší čas? No přece o Vánocích, v čas pohody a tolerance, kdy se všichni musí mít rádi a být na sebe hodní.

Začátek: 20:00 Vstupné: 100 Kč / 80 Kč (studenti, senioři)

18.2.2019Heavy trip

Festival Severská filmová zima


Heavy Trip


Komedie / Hudební, Finsko, 2018, 92 min, české a anglické titulky


Režie: Juuso Laatio, Jukka Vidgren


Jen stěží byste hledali partu větších lůzrů než je heavy metalová kapela Impaled Rektum z vesnice na severu Finska, která už 12 let zkouší a zatím neodehrála ani jeden koncert. Po nečekané tragické události se frontman a zpěvák Turo  rozhodne překonat své obavy a dovést kapelu na jeden z nejbrutálnějších metalových festivalů v Norsku. Začíná divoká jízda, na které je čeká spousta heavy metalu, vykrádání hrobů, vikinské nebe a ozbrojený konflikt mezi Finskem a Norskem.

Začátek: 18:00 Vstupné: 100 Kč / 80 Kč (studenti, senioři)

18.2.2019Soví hora

Festival Severská filmová zima


Soví Hora


Drama, Litva, 2018, 128 min, české a anglické titulky


Režie: Audrius Juzenas


Drama vypráví o politických a sociálních otázkách Litvy v letech 1947-1952. Rádia Svobodná Evropa, BBC či Hlas Ameriky se jen zřídka dostala za železnou oponu. Každý, kdo se snažil vzdorovat sovětské nadvládě, byl deportován na Sibiř. Student jedné střední školy se snaží shromažďovat různé důkazy, prokazující zločiny Kremlu. Záhy se stal legendou mezi svými vrstevníky a začal tíhnout k dalším politickým aktivitám a bojovat za demokracii. Jeho spolužák ne naopak snažil situace využít a zbohatnout obchodováním na černém trhu. Snímek o partyzánech, boji za svobodu, strachu ze smrti. Příběh poválečné generace o oddanosti, lásce, nenávisti a touze po nezávislosti.

Začátek: 20:00 Vstupné: 100 Kč / 80 Kč (studenti, senioři)

19.2.2019Dokud jsme naživu

Festival Severská filmová zima


Dokud jsme naživu


Drama, Dánsko, 2017, 98 min, české a anglické titulky


Režie: Mehdi Avaz


Debut režiséra Mehdiho Avaze si vysloužil několik nominací na dánskou filmovou cenu Bodil i na cenu Robert, což je dánská obdoba amerických Oskarů. Snímek sleduje příběhy čtyř lidí v severním Dánsku a proměny jejich životů po tragické nehodě, která navždy spojí jejich osudy. Drama bylo inspirováno skutečnou událostí.

Začátek: 18:00 Vstupné: 100 Kč / 80 Kč (studenti, senioři)

19.2.2019Mihkel

Festival Severská filmová zima


Mihkel


Thriller, Norsko / Estonsko / Island, 2018, 100 min, čes. tit.


Režie: Ari Alexander Ergis Magnússon


V touze zajistit si lepší život, přijímá Mihkel nabídku svého přítele z dětství propašovat ve svém těle zásilku heroinu ze Estonska na Island. Vážné komplikace nastanou, když jeho zažívací systém nefunguje tak, jak předpokládal. Snímek je natočen na základě rekonstrukce kriminálního případu, který se stal roku 2004.

Začátek: 20:00 Vstupné: 100 Kč / 80 Kč (studenti, senioři)

20.2.2019Big time

Festival Severská filmová zima


Big Time


Dokumentární, Dánsko / Finsko / Švédsko, 2017, 93 min, české a anglické titulky


Bjarke Ingels je dánský architekt, který se snaží bojovat proti konvencím, čímž se odlišuje od řady svých vrstevníků. Je zakladatelem ateliéru BIG a během několika let se etabloval mezi nejprogresivnější architekty střední generace. Časopis Time ho v loňském roce zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí planety. Každý jeho nový projekt je ještě větší než ten předcházející. Jeho kancelář letos dokončila návrh mrakodrapu The Spiral přímo v centru Manhattanu, přes jehož skleněný plášť se táhne pásmo zelených teras. Bjarke Ingels však touží postavit něco, co bude utvářet budoucnost architektury, aby tak navždy zapsal své jméno do historie. Dokumentární snímek režiséra Kaspara Astrupa Schrödera nám ho ale představuje i jako obyčejného člověka, který zažívá vzestupy a pády a prožívá lásku i obavu z nemoci.

Začátek: 18:00 Vstupné: 100 Kč / 80 Kč (studenti, senioři)

20.2.2019Now It's dark

Festival Severská filmová zima


Now It's Dark


Drama, Norsko, 2018, 125 min,  české a anglické titulky


Režie: Arild Østin Ommundsen


Lene přistihne manžela v posteli doma s jinou ženou. V šoku uteče pryč do noci a vydá se na novou životní cestu, na které ji čekají snová setkání, ale i velmi temné okamžiky. Na své cestě se dozvídá o tragických událostech, které vedly ke krizi jejího manželství. Snímek od režiséra filmů Mongoland, Příšerný čtvrtek a V říši divů.

Začátek: 20:00 Vstupné: 100 Kč / 80 Kč (studenti, senioři)

27.2.2019Všichni to vědí

Drama / Thriller / Psychologický, Španělsko / Francie / Itálie, 2018, 132 min, čes. tit.


Režie: Asghar Farhadi


Krásná Laura přijíždí do rodného Španělska na svatbu své sestry. Bujarou oslavu v kraji prosluněných vinic však naruší zmizení jednoho z hostů. Brzy se ukáže, že pod povrchem dřímají staré křivdy a tajemství, která měla zůstat zapomenuta. Nejslavnější filmový pár současnosti Penélope Cruz a Javier Bardem excelují v hlavních rolích dávných milenců, mezi kterými to nikdy nepřestalo jiskřit. Psychologický thriller dvojnásobného držitele Oscara Asghara Farhadiho se stal zahajovacím filmem festivalu v Cannes.

Začátek: 19:30 Vstupné: 80 Kč / 50 Kč (děti, studenti, senioři)

 
 
Webdesign / Tvorba webových stránek Brno